Farnost Zábrdovice - logo


Uprchlický tábor

www.flickr.com USGW


Aktuality odjinud

Pomoc katolickým uprchlíkům z Iráku v Brně

 

Základní informace

V druhé polovině února 2016 přiletěla do Brna skupina 24 iráckých uprchlíků, kteří poslední rok a půl strávili v zoufalých podmínkách v uprchlickém táboře v Iráku. Další podrobnosti o jejich příchodu si můžete přečíst v článku iDnes. Za pozornost stojí i příběh přípravy cesty uprchlíků do České republiky.

Uprchlíci mají volný režim, mohou chodit ven a hledají si práci.

 

Naléhavá prosba o pomoc

V současnosti je nejpotřebnější noční služba dobrovolníků v ubytovacím zařízení, kterým je hostel Eleven v Dominikánské ulici v centru Brna. Prosím, pokud můžete svojí přítomností pomoci organizátorům pobytu, budou vám vděční a posloužíte dobré věci. Podrobnosti vám na požádání sdělí paní Marcela Šromová, marcela.sromova@seznam.cz.

 

Další potřebná pomoc dobrovolníků

Podle informace, kterou rozeslal o. R. D. Mgr. Roman Kubín z biskupství, můžete jako doprovolníci přispět následujícími službami a dary:

  • Koordinátor potřeb
  • Dobrovolníci na doučování po škole v bytech našich hostů
  • Školní pomůcky, vybavení a nábytek do bytů a další potřeby
  • Finanční dary - viz následující odstavec

 

Možnost finančně přispět

Finanční podporu můžete poskytnout dvojím způsobem:

  • hotově paní účetní Lence Valihrachové po+st 9:00-12:00 VUT FAST Veveří 95, kancelář A216, či na hostelu po+st 15:30-16:30 po domluvě na 602 723 947 (přednostní způsob)
  • nebo na účet G21 č. 216459128/0600 s VS 60200.

 

Kontakt

Další podrobnosti a upřesnění vám poskytne administrativní pracovnice paní Andrea Audová.

Telefon E-mail
Andrea Audová 777 283 682 andrea.audova@gmail.com

 

Rozšíření informací o podpoře uprchlíků v Brně

Kromě výše popsaných způsobů můžete pomoci také modlitbou a uvedením ve známost, že mezi námi jsou potřební lidé, kteří po dlouhých měsících živoření mohou s naší pomocí opět začít žít jako lidé, sice skromně, ale důstojně. Nemusíte nic složitě popisovat, jednoduše předejte odkaz na tuto stránku vašim přátelům a známým, u nichž je naděje, že bez znalosti situace neodsoudí pomoc pro uprchlíky.

V letošním Roce milosrdenství je pro nás pomoc lidem na cestách a uprchlíkům zvlášť aktuální. Využijme příležitosti posloužit Pánu Ježíši tímto způsobem.Na začátek stránky   |  Validace:   XHTML 1.0
Římskokatolická farnost Brno-Zábrdovice © 2006-2015,  www.zabrdovice.cz