Farnost Zábrdovice - logo


Elektronická Bible, Bible pro PC

Kde získat Bibli ke čtení v počítači?

Níže popsané programy a bible jsou zdarma (přinejmenším pro nekomerční použití) a s českým prostředím. Placených a jinojazyčných biblických programů existuje spousta, ale předpokládáme, že na ně se nebude soustřeďovat pozornost běžného českého uživatele. Zdarma instalovat Bibli mohou uživatelé operačního systému Linux (níže na stránce) i Windows.

Postup instalace uvedených programů je popsán na samostatné stránce.

Pro Windows

Theophilos

Theophilos

Bibli v elektronické podobě pro Windows® — v češtině i v jiných jazycích — si můžete zdarma stáhnout například ze stránek projektu Theophilos na adrese www.theophilos.com.

Stránky jsou v angličtině a pro méně zkušené uživatele není úplně jednoduché se vyznat v tom co stáhnout a jak nainstalovat. Pomoc ve výběru souborů najdete v odpovědích na další dotazy, jejichž seznam je nahoře na stránce.

První verzi programu Theophilos vyvinul v roce 1997 Slovák Ivan Jurik. V současnosti práva projektu vlastní společnost Bible Software LLC.


Xiphos

Xiphos

Další dobrá volba je program Xiphos na stránce xiphos.org. Ten existuje v podobě pro více operačních systémů, viz níže informace o Bibli pro Linux. Také pro něj jsou ke stažení biblické knihy v češtině.


Davar

Davar 3

Třetí možnost pro uživatele Windows je program Davar na stránce www.davar3.net. Jeho autorem je Čech, pan Josef Planeta z Lelekovic.


Pro Linux

Uživatelé operačního systému Linux pochopitelně nemohou být o Bibli ošizeni.

Projekty započaté jako Sword a GnomeSword jsou k dispozici v aktuální podobě nástrojů Xiphos (existuje i ve verzi pro Windows) a BibleTime. České překlady biblického textu použitelné do uvedených linuxových programů jsou k dispozici zde v tabulce cs zásuvných modulů Sword, ale osobně jsem zatím instalaci v Linuxu nezkoušel. O poznatky se podělím jakmile bude čas prověřit postupy a funkčnost.

Prosba uživatelům

Objevíte-li další dobrou Bibli pro Linux nebo pro Windows, dejte mi prosím vědět (webmaster, kontakty), abych užitek z ní mohl zprostředkovat i ostatním zájemcům.Na začátek stránky   |  Validace:   XHTML 1.0
Římskokatolická farnost Brno-Zábrdovice © 2006-2015,  www.zabrdovice.cz