Farnost Zábrdovice - logo


Elektronická Bible, Bible pro PC

V čem je „elektronická“ Bible lepší než papírová?

Obsah obou je stejný. Papírová podoba Bible je tradiční a lepší v mnoha ohledech. Přesto je pár výhod na straně elektronického způsobu:

  • Mnohonásobně jednodušší a rychlejší vyhledávání míst v textu, zejména pro neodborníka.
  • Možnost pohodlného porovnávání a souběžného čtení více různých verzí, překladů či jazyků.
  • Text lze po částech vykopírovat a použít k citacím, tvorbě vlastních biblických studií apod.
  • Znění vět (veršů) Bible si můžete v programu Theophilos sami namluvit a pomocí počítače nahrát jako doplněk k textu. Při přehrávání zůstávají pak propojené obě podoby, mluvená i psaná. Za cenu vyšší pracnosti při propojení lze k tomuto účelu použít i hotovou zvukovou Bibli namluvenou profesionály. Ta ale není na stránkách Theophilos.
  • Elektronická Bible sama o sobě zabere jen malinko místa, vejde se na FLASH paměť, například na Micro SD kartu velkou jak nehet od malíčku. Proto ji můžete mít s sebou všude kde máte počítač. Program Theophilos na pevném disku zabere asi 5 MB a každý z překladů také asi 5 MB. S řadou různých doplňků po instalaci stále nepřekročíte 50 MB (bez zvukových souborů). Pro případné zvukové záznamy je třeba rezervovat si více místa, ale ani to není zásadní problém.

Chci si sám porovnat a vyzkoušet…

Jak na to? Nahoře jsou odkazy na stránky, které k tomu pomohou. Popisují kde elektronické bible získat, jaké soubory stáhnout a jak nainstalovat.Na začátek stránky   |  Validace:   XHTML 1.0
Římskokatolická farnost Brno-Zábrdovice © 2006-2015,  www.zabrdovice.cz