Misijní jarmark 17. 9. 2023

Plakátek Misijní jarmark

Kdy a kde?

V neděli 17. 9. v 10:45 před zábrdovickým kostelem. Na farní zahradě hry a tvoření pro děti. (Klikněte na letáček pro jeho zvětšení.)

Co na vás čeká?

Moc zveme všechny, kdo mají chuť podílet se na podpoře nejchudších dětí. Přijďte a užijte si s námi setkání nad výbornou kávou a domácími dobrotami (cheesecaky, koláče, cukroví, buchty) nebo si s námi dejte oběd (maso či klobásy s chlebem, párky v rohlíku) anebo si prostě jen přijďte vybrat cokoli z toho, co jsme vyrobili či vypěstovali - ručně šité tašky a jiné, šperky, mýdla, čelenky z květin, obrázky, kaktusy, pokojové rostliny a všechny možné výrobky malinkých i větších dětí. A jiné. 😀

Také si u nás můžete koupit knížky, dětské oblečení a dětské hračky, co darovaly děti. A knihy nejen duchovního charakteru nejen pro děti.

Po druhé mši svaté (ta je cca na hodinu od 9:45, kam jste také zváni) bude na naší veliké krásné farní zahradě v případě pěkného počasí program pro děti. Různé africké taškařice - úkoly, hry a vyrábění pro děti. Nebo se tam děti mohou jen tak vyběhat a všechno prozkoumat. Pod Vaším dohledem...

Kam půjde výnos jarmarku?

Diecézní projekt: Program výživy. Podpora výživy dětí ve venkovských farnostech (ochrana života) - 2023-MLW-1-3 - arcidiecéze Blantyre, A.D v Malawi.

Výdaje na nákup kukuřice, cukru, soli a dopravu. Zemědělství v Malawi je závislé na srážkách. Nepravidelné srážky, způsobené zejména fenoménem globálního oteplování, mají velmi neblahý vliv. Je mnoho rodin, které jsou postiženy deštěm, nejvíce trpí ženy a děti. V mnoha farnostech jsou děti podvyživené. Projekt si klade za cíl podpořit až 500 dětí, což by mnohým z nich pomohlo přežít do dalšího období sklizně.

O Malawi

Slovo „Malawi“ znamená v místním jazyce čičeva „plameny ohně“. Zář plamenů lze zahlédnout při východu slunce nad hladinou stejnojmenného jezera, které zabírá jednu pětinu rozlohy země. Symbol vycházejícího slunce nad vodami vyobrazuje také národní vlajka.

Od vyhlášení nezávislosti na Britech v roce 1964 se v Malawi neválčilo. Je zde i velice nízká kriminalita. Malawijci jsou mírumilovní, přátelští a usměvaví lidé - možná i proto se této zemi říká „vřelé srdce Afriky“. Přesto tento stát jihovýchodní Afriky patří dlouhodobě mezi nejchudší země světa. Jeho ekonomika je převážně založena na zemědělství. Proto jsou potíže s přívalovými dešti, cyklóny a suchem velkým problémem. Pokud při záplavách přijdou lidé o všechnu úrodu, rodiny nemají co jíst a často přijdou i o střechu nad hlavou.

Fotografie

Snímky z Malawi

Snímky z Malawi

Snímky z Malawi

Snímky z Malawi

Snímky z Malawi

Snímky z Malawi

Snímky z Malawi

Snímky z Malawi

Snímky z Malawi

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer