­čĽŐZ├íbrdovice se modl├ş - Duchovn├ş pou┼ą - Vranov u Brna

Vranov u BrnaPrvn├ş zast├ívkou na na┼í├ş duchovn├ş pouti je kostel Narozen├ş Panny Marie je jedno z nejv├Żznamn─Ťj┼í├şch poutn├şch m├şst na Morav─Ť, jde o ran─Ť barokn├ş kostel dle pl├ín┼» jezuity J. Maria a brn─Ťnsk├ęho stavitele Giovanni Giacoma Tencally. Pod chr├ímovou lod├ş se nach├íz├ş krypta rodu Lichten┼ítejn┼». Kostel i hrobka jsou spole─Źn─Ť se zbytkem p┼»vodn├şho kl├í┼ítera chr├ín─Ťny jako kulturn├ş pam├ítka ─îesk├ę republiky.
Podle legendy se zde roku 1240 zjevila Panna Maria jednomu moravsk├ęmu ┼ílechtici Vil├ęmovi, kter├Ż (sti┼żen o─Źn├ş vadou) zabloudil v hlubok├ęm lese. Kdy┼ż se v ├║zkosti modlil k Matce Bo┼ż├ş a prosil o z├íchranu, zjevila se mezi dv─Ťma duby Svat├í Panna a nejen┼że mu uk├ízala cestu, ale i uzdravila jeho o─Źi. So┼íka Panny Marie v podob─Ť, v jak├ę se zjevila, m─Ťla z┼»stat po z├ízraku mezi duby; Vil├ęm pak nechal na m├şst─Ť postavit d┼Öev─Ťn├Ż kostel├şk, v n─Ťm┼ż so┼íku um├şstil. M├şsto rychle dos├íhlo v─Ťhlasu, proto zde byl postaven zd─Ťn├Ż gotick├Ż kostel. Ani ten v┼íak poutn├şk┼»m nedosta─Źoval, proto roku 1630 majitel├ę panstv├ş, kn├ş┼żata z Lichten┼ítejnu, nechali vystav─Ťt kostel nov├Ż v─Źetn─Ť kl├í┼ítern├şho komplexu paul├ín┼».

Panno Maria, podobobn─Ť, jako jsi uk├ízala cestu ┼ílechtici Vil├ęmovi, uka┼ż i cestu n├ím touto coronavirovou dobou a vypros n├ím uzdraven├ş. Amen

 

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer