Slavnost Nanebevzetí Panny Marie, 14.8.2022OHLÁŠKY

Liturgický kalendář

Na dnešní neděli 14.8. byla přeložena poutní slavnost ze zítřka. Proto zítra v pondělí 15.8. bude v našem kostele běžná feriální mše svatá (ze všedního dne).

V sobotu 20.8. bude Památka sv. Bernarda, opata, učitele církve.

Pomoc pro Ukrajinu

Kněz z farnosti Chust na Ukrajině se na nás obrátil s prosbou o finanční příspěvek na auto, které pro tamější farnost potřebují na dopravu. Třetinu potřebné částky už získali od jiných dárců, ale zbytek - přibližně 50 tisíc Kč - jim stále chybí. Proto jsme se rozhodli uspořádat při mších příští neděli 21.8. sbírku. Bylo by krásné, kdyby se nám podařilo chybějící peníze vybrat.

Poděkování

Dnešní liturgická čtení a homilie nám ukazují, že lidské tělo si nezaslouží odmítání či odpor jako něco špatného, co nám je jen na přítěž. Bylo stvořeno Bohem a po smrti v oslavené podobě vejde jako naše součást do věčné slávy. Prostřednictvím našich těl můžeme pomáhat a projevovat lásku; dnes zde máme praktické příklady:

Děkujeme našemu chrámovému sboru, že užívá dar zpěvu a hudby, aby vyjádřil svůj vztah k Bohu a pomohl ke slavnostnímu prožití mše svaté.

Děkujeme všem, kteří se ve farnosti nasazují: v katechezích, na společenstvích, v přípravě kostela, při ministrování a mnoha dalšími způsoby včetně přípravy farní kavárny.

Právě tu farní kavárnu jsme zváni dnes po mši před kostelem navštívit. Můžeme zažít společenství a lásku, která také "prochází žaludkem".

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer