Květná neděle, 24. 3. 2024OHLÁŠKY

Pultík

Bohoslužby v Zábrdovicích o Velikonocích 2024

Podrobné tabulky s přehledem bohoslužeb a příležitostí ke svátosti smíření v průběhu Svatého týdne najdete na samostatné stránce věnované letošním Velikonocům.

V katedrále na Petrově bude na Zelený čtvrtek otec biskup sloužit v 9:30 mši se svěcením olejů (missa chrismatis), budou se jí účastnit kněží z celé diecéze.

Liturgická čtení na velikonoční vigilii

Kdo má zájem číst večer v sobotu 30.3. při vigilii Slavnosti Zmrtvýchvstání Páně některé z liturgických čtení, ať se přijde zapsat do sakristie.

Soukromá adorace o Velikonocích

Vzadu v kostele na nástěnce je vyvěšena tabulka s možností zapsat se po hodinách na adoraci u Božího hrobu. Prosím, pište se od konce směrem k dřívějším hodinám, aby v seznamu přihlášených nevznikala prázdná místa a kostel mohl být otevřený souvisle až do večerních bohoslužeb. Doby pro adorace jsou:

  • Zelený čtvrtek od 19 do 23 hod.
  • Velký pátek  od 9 do 15 hod.
  • Bílá sobota od 9 do 19 hod.

V uvedené doby bude kostel otevřen, pokud se najde a zapíše dost zájemců o adoraci a budou přítomni v kostele.

Oznámení

POZOR, nezapomeňte na ZMĚNU ČASU o Velikonocích v noci ze soboty na neděli (31.3.2024 z 02:00 na 03:00 hod.), abyste nepřišli až na konec bohoslužeb.

Po skončení velikonoční vigilie v sobotu večer se bude stejně jako minulý rok konat agape. Jste srdečně zváni. Prosíme o pomoc s občerstvením. Napečené a zakoupené pochutiny můžete nosit do farního sálu hodinu před začátkem vigilie, nejpozději 15 minut před začátkem vigilie (19:00-19:45).

V neděli na Slavnost Zmrtvýchvstání Páně bude po obou mších svatých otevřena farní kavárna. Budete-li chtít přispět něčím na zub, budeme rádi. Těšíme se na vzájemné setkání.

Při obřadech na Velký pátek od 18:00 hod. bude probíhat sbírka na Boží hrob ve Svaté zemi. Pokladnička bude umístěna před zpovědnicí.

Dětský karneval se uskuteční v neděli 28.4.2024  ve 14 hod. na farní zahradě.

Volby do farní pastorační rady

Dnes proběhly volby do farní pastorační rady. Volili jsme 6 kandidátů z celkového počtu 18 uvedených na hlasovacím lístku. V nové farní radě budou dále z titulu své funkce oba duchovní z naší farnosti (o. Jiří a o. Daniel), 6 zvolených členů a až 5 dalších členů, které bude jmenovat farář o. Jiří. Výsledky budou zveřejněny příští neděli 31.3.2024. Požadavek zvolit novou radu ve farnostech, kde se v posledních letech volby nekonaly, přišel od otce biskupa Pavla. Současná farní rada již ukončila svoji činnost.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer