7. neděle v elikonoční, 21.5.2023OHLÁŠKY

Pultík

Přehled ohlášek (zobrazte si podrobnosti)

Liturgický kalendář a bohoslužby

Sbírky

Noc kostelů 2.6.2023

Farní kavárna 28.5.

Čtení při vigilii

Šití pro farní tábor

Vize farnosti

Liturgický kalendář a bohoslužby

Pátek 26.5. Památka sv. Filipa Neriho, kněze

Sobota 27.5. vigilie Seslání Ducha svatého, jediná mše v našem kostele ve 21:00 hod., s doprovodem liturgické hudby zábrdovického komorního sboru.

Neděle  28.5. Slavnost Seslání Ducha svatého, mše v obvyklém nedělním pořádku, při mši v 9:45 bude duchovní hudba pod vedením ředitele kůru pana Z. Hatiny

Celý týden od 18.5.se každý den modlíme 30 minut před začátkem mše svaté (tj. od 17:30) svatodušní novénu. Poslední bude v pátek 26.5.

Minulou neděli 21.5. od 18:00 hod. se v Čenstochovské kapli konal modlitební večer chval, díků a proseb se zpěvem.

Sbírky

Příští neděli 28.5. bude sbírka na charitativní účely.

Při sbírce na pronásledované křesťany 14.5. se vybralo 26 300 Kč. Děkuji všem, kteří přispěli.

V postních kasičkách bylo 2 635 Kč. Všem, kteří si během postu odepřeli nějaké dobroty k jídlu a ušetřené peníze vložili do kasičky, děkuji.

Noc kostelů 2.6.2023

Proběhne v pátek 2.6. a zapojí se do ní i naše farnost.

  • Prosíme, zapište se na hlídání. Vzadu na nástěnce v kostele je půdorys kostela s uvedenými místy a časy pro hlídání, z nich si můžete vybrat a zapsat se do prázdných políček.
  • Prosíme o pomoc s přípravou občerstvení pro farní kavárnu, která také bude součástí noci kostelů. Zapište se do tabulky na nástěnce. Organizátoři kavárny potřebují vědět, kolik jídla a pití se sejde a co bude nutné dokoupit. Hotové pochutiny prosím noste v den konání Noci kostelů od 15:45 hod přímo do kostela.
  • Vzadu v kostele je umístěna krabice na modlitební úmysly při Noci kostelů. Ve 20:30 začnou modlitby za rodiny a budou při nich využity i vámi zadané úmysly.

Farní kavárna 28.5.

Kdo můžete přispět něčím dobrým, prosím, zapište se do tabulky na nástěnce.

Čtení při vigilii

Prosím, přihlaste se předem na liturgická čtení pro svatodušní vigilii. Tabulka i samotná čtení jsou k dispozici v sakristii.

Šití pro farní tábor

Hledáme ochotné lidi, kteří by ušili pro děti na farní tábor jednoduché pláště s kapucí, bez rukávů. Dobrovolníci, hlaste se u Lucie Grůzové.

Vize farnosti

Milí farníci,
pokračujeme v sestavování vize farnosti a rádi bychom, abyste nám s tím dále pomáhali. Už máme za sebou sběr inspirace na nástěnce - děkujeme moc všem, kteří se zúčastnili. Obsah jsme už vyhodnotili, a je před námi další krok, kterým je hlasování.

Hlasovat budeme příští neděli. Budeme při hlasování křížkovat ty věty, které byste chtěli mít jako součást vize. Později pak konečné znění vize sestaví i na základě výsledků hlasování pan farář za pomocí farní rady.

Vizi sestavujeme proto, abychom měli popis farnosti jakou chceme, aby jednou byla. Vize je náš sen o podobě farnosti a bude nám sloužit v mnoha ohledech - nejen abychom věděli, jakou farnost dle vize chceme mít, ale například také proto abychom věděli, na jaké aktivity a činnosti se farnost má zaměřit.

Budeme rádi, když se proto příští týden, v neděli o Slavnosti Seslání Ducha Svatého, do hlasování zapojíte.

Jak bude vypadat hlasovací lístek a co na něm bude, si můžete prohlédnout už nyní vzadu na nástěnce. Takový hlasovací lístek pak příští neděli budeme používat při hlasování.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer